Jeszcze chwilę przed Świętami Wielkanocnymi prezentujemy Wam recenzja książki Jerolda J. Kreismana oraz Hala Starus: „Nienawidzę Cię, nie odchodź. Zrozumieć osobowość borderline” Wydawnictwa Uniwersytetu Jaggielońskiego.

3074

„Skrajne wahania nastroju i nieprzewidywalne wybuchy gniewu: dojmujące uczucie pustki i strach przed porzuceniem: burzliwe relacje międzyludzkie i skłonność do zachowań autodestrukcyjnych, aż po groźby i gesty samobójcze” to krótka charakterystyka zaburzenia borderline umieszczona w jednej z recenzji książki „Nienawidzę Cię. Nie odchodź.” Książka została wydana przez Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego. Napisali ją: psychiatra Jerold J. Kreisman i autor książek medycznych Hal Straus. Książka traktuje o tym, czym jest zaburzenie borderline i jak można sobie z nim radzić. Opisuje jego genezę oraz drogi do wyleczenia. Daje wskazówki rodzinie i osobom z otoczenia chorego jak sobie radzić z tym, coraz popularniejszym w naszym społeczeństwie ,zaburzeniem. Książka jest przydatna zarówno osobom chorym, ich rodzinom, jak również profesjonalistom, zajmującym się pomocą. Rozdziały, które szczególnie mnie zainteresowały to: geneza zaburzenia, społeczeństwo z pogranicza i komunikacja z osobą z zaburzeniem borderline. Polecam komunikację SET, która jest niezwykle skuteczną formą porozumiewania się nie tylko z osobami zaburzonymi. „S” to komunikat „ja” informujący o wsparciu. „E” to empatia, „T” true czyli prawda. Jeśli chcecie Państwo wiedzieć więcej na ten temat, zapraszam do głębszej lektury, tej niezwykle zajmującej i dającej odpowiedź na wiele pytań lektury.

Polecam, Katarzyna Kopczak Zagórna 
- certyfikowany Konsultant Psychoterapii Pozytywnej i Transkulturowej, 
- posiada rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Integratywnej oraz certyfikat jakości pracy trenera Stowarzyszenia MERITUM.

Pracuje w modelu Transkulturowej Psychoterapii Pozytywnej.
Jest członkiem Światowego Stowarzyszenia Psychoterapii Pozytywnej.

KKZ

Recenzje